Wydarzenia fryzjerskie

Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

23 listopada spędziliśmy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie po raz kolejny odbył się Festiwal Fryzjerstwa. Grupa 46 osób, zarówno uczniów klas fryzjerskich, jak i nauczycieli, poddała się szaleństwu zakupów, obserwacji branżowych szkoleń, konkursów, pokazów i stoisk. Tegoroczne targi to jeszcze więcej atrakcji, merytorycznych wystąpień, promocji, pokazów i szkoleń w salach konferencyjnych. Szczególną uwagę zwracały stoiska i pokazy barberskie. Udział w targach to nie tylko możliwość poszerzania wiedzy i bycia na bieżąco, ale także okazja wzięcia udziału w fryzjersko-kosmetycznym wydarzeniu na skalę ogólnopolską.

 

Iwona Krużel

 

 

 

 

 

 

Więcej: Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

Podziękowanie

Stylistki fryzur w Douglas

Nasze uczennice z Technikum Usług Fryzjerskich po raz kolejny zostały zaproszone do współpracy przy wykonywaniu stylizacji fryzur podczas Dni Piękności sieci Drogerii DOUGLAS.

Adeptki fryzjerstwa przez trzy dni wykonywały fryzury klientkom drogerii. To prestiżowe zadanie przypadło w udziale uczennicom klas 3ft i 4ft.

 

Stylizacje wykonywały:

  • Katarzyna Bury
  • Klaudia Chochrek
  • Aleksandra Dudziak
  • Katarzyna Jasińska
  • Urszula Grobelna
  • Gabriela Stadnik

 

 

Pokaz Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik

27 marca 2019 r. w auli szkolnej odbył się pokaz Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik z Katowic. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas fryzjerskich. Spotkanie prowadził pan Paweł Nabrdalik - wieloletni trener i stylista, który prezentował strzyżenia i przygotowane koloryzacje. Z panem Pawłem mieliśmy przyjemność współpracować w latach 2012 – 2013 podczas realizacji projektu unijnego „Szkoła wysokich lotów”. Wtedy nasi absolwenci poznawali nowoczesne techniki strzyżeń i koloryzacji włosów - materiał wideo dostępny na stronie: https://youtu.be/3FrcUxh8gOg.

 

Dzisiaj Akademia Nabrdalik (https://nabrdalikakademiafryzjerska.pl/) zaprasza nas do swojego projektu, dzięki któremu wprowadzi zarówno uczniów, jak i nauczycieli do świata współczesnego, ciągle zmieniającego się fryzjerstwa. Zgłoszeń do bezpłatnego, finansowanego ze środków unijnych projektu jest bardzo dużo. Cieszy nas , że młodzi pasjonaci fryzjerstwa na etapie nauki zawodu chcą zdobyć wiedzę i umiejętności, z jakich korzystają zawodowi fryzjerzy. Do zobaczenia na szkoleniu w czerwcu.

 

 

 

 

 

Daniel Prokopik

SZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI

19 marca 2019 r. odbyła się już trzynasta edycja szkolnego konkursu fryzjerskiego. Tematem tegorocznej imprezy była "Mała czarna". W tym cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży konkursie, z roku na rok zaskakuje coraz większa pomysłowość, kreatywność i fantazja uczestników.

 

Oceny prac dokonało Jury w składzie:

Monika Mołdowa - absolwentka ZSM - stylistka sieci salonów Maniewski, wielokrotna uczestniczka i laureatka naszych konkursów fryzjerskich oraz nauczyciele ZSM: Marta Mucha, Bożena Hałucha oraz Daniel Prokopik.

 

Kryteria oceniania obejmowały: estetykę wykonania, efekt końcowy fryzury, pełny wizerunek – fryzura, makijaż i ubiór zgodne z tematem konkursu.

Wszyscy uczestnicy stworzyli wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję fryzury, makijażu oraz ubioru. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem i po podsumowaniu punktów ogłosiła wyniki.

 

Podium w XIII MISTRZOSTWACH FRYZJERSTWA ZSM przedstawia się następująco:

  • Wioletta Leniart kl II ft - mistrz ZSM
  • Joanna Niemiec kl I ft - wicemistrz ZSM
  • Gabriela Kożyniak II ft – wyróżnienie

 

 

 

 

 

 

Więcej: SZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI

Finisaż wystawy “Adventures in Wonderland”

Magie na włosach modelek stworzyły uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, które uczęszczają do II klasy technikum usług fryzjerskich. Były to: Angelika Grobelna, Katarzyna Ślemp, Wioletta Leniart, Martyna Jakubowska, Wiktoria Świątek.

 

“Jestem niesamowicie zadowolona z fryzjerek. Dziewczęta przyjechały kilka tygodni wcześniej na próbę do Strzyżowa, zobaczyły obrazy oraz modelki. Następnie naszkicowały projekty fryzur i gdy przyjechały na miejsce w dzień pokazu spokojnie, ze swoim harmonogramem pracowały. Nie dawałam im żadnych wytycznych co do wyglądu fryzur. Miały wolną rękę i wykorzystały to na 100%".

 

“Pracę z modelkami, fryzjerkami oraz kosmetyczkami uważam za ogromny sukces. Każda z dziewczyn super dogadywała się z pozostałą grupą. Wszystkie były pomocne i mocno zaangażowane. Myślę, że gdyby nie było mnie na miejscu z nimi to na pewno poradziłyby sobie również dobrze, bo momentami wydawało mi się, że im przeszkadzam. Organizacja z ich strony była na 100%”.

 

Kaczor Urszula - organizator wystawy

 


 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Finisaż wystawy “Adventures in Wonderland”

FINISAŻ wystawy "Adventures in Wonderland"

Zaproszamy na FINISAŻ wystawy "Adventures in Wonderland"

 

 

 

Zapraszam również na fb "Adventures in Wonderland" oraz na instagrama adventures_inwonderland

 

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne dla każdego.

 

Uczennice ZSM, które będą czesały modelki to:

 

- Angelika Grobelny

- Katarzyna Ślemp

- Wioletta Leniart

- Martyna Jakubowska

- Wiktoria Świątek

„Co każdy pracownik wiedzieć powinien”

 

PIP3

 

W dniu 1 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie społeczności szkolnej i nauczycieli z pracownikami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie na temat bezpieczeństwa w pracy, w ramach realizowanego programu „Kultura bezpieczeństwa” - organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy, a także podniesienie wśród młodzieży szkolnej poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy.
Z tematyką umów o prace i wypadków w pracy zapoznawał nas Pan Marek Gałaś oraz Pan Tadeusz Kłos. Uczniowie którzy wykazali się aktywnością otrzymali nagrody w postaci pamięci USB i podręczników: Prawo pracy – pierwsze kroki oraz Bezpieczeństwo użytkowania maszyn.
Dziękujemy pracownikom OIP w Rzeszowie za poświęcony nam czas i przekazanie informacji tak istotnych dla naszego zdrowia i życia.

 

20190201 110215

 

Więcej: „Co każdy pracownik wiedzieć powinien”

PODSUMOWANIE AKCJI "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

Znów sukcesem zakończyliśmy trzecią  edycję akcji  "W Mikołajki podaruj kawałek siebie", której patronuje Fundacja Przyjaźni WeGirls.
W tym roku to szlachetne przedsięwzięcie, zorganizowane w naszej pracowni fryzjerskiej,  wsparła spora grupa osób. Dziewięć  kobiet małych i dużych postanowiło zrobić szlachetny gest, oddając własne włosy, z przeznaczeniem  na peruki dla dzieci po chemioterapii.. Wszystkie Panie, oprócz tego, że pomogły potrzebującym,  zyskały także nowe fryzury, wykonane przez naszych fantastycznych uczniów i  uczennice klasy III  technikum usług fryzjerskich.

 

Do  akcji przyłączyły się Panie:

  • Wiktoria Jakubiec uczennica I ft (na zdjęciu )
  • Kornelia Szuciak
  • Oliwia Lewandowska
  • Anna Dudziak
  • Aleksandra Wróbel
  • Katarzyna Lis
  • Maria Krztoń
  • Julia Siwiec
  • Zuzanna Lubas

W imieniu dzieci oraz Fundacji WeGirls serdecznie dziękujemy!!!

 

Imienne podziękowania zostaną wręczone podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 lub wysłane listownie.

 

 

 

 

 

Wyznaczamy swoje drogi rozwoju

Podobny obraz

30 listopada 2018 r. w auli szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Anetą Czarniecką i Panem Wojciechem Jaślarem- Doradcą Regionalnym Województwa Podkarpackiego, Zespół Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. 

Postęp techniczny i idące za nim dynamiczne zmiany na polskim rynku pracy sprawiają, że zarówno pracownicy jak i pracodawcy powinni wykazywać się dużą elastycznością - gotowością do podejmowania wyzwań oraz umiejętnością dostosowania się do wymagań rynku. Dlatego też, aby uniknąć zawodowej stagnacji czy nawet wykluczenia z rynku, pracownicy zdobywają nowe kwalifikacje potwierdzone dyplomem czy certyfikatem. Pracodawcy natomiast, inwestując w rozwój swoich firm, stawiają na kompetentną kadrę.

 

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez prelegentów, "rozwiązania, które wprowadza Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK), to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku pracy i w gospodarce. Jak wskazują doświadczenia innych krajów europejskich, dzięki wprowadzeniu systemu opartego na ramie kwalifikacji wzrośnie liczba osób zainteresowanych formalnym uznawaniem kompetencji i podnoszeniem kwalifikacji, co wpłynie nie tylko na sytuację zawodową ludzi, lecz także na ich poczucie bezpieczeństwa na rynku pracy. 

W Polsce kwalifikacje nadawane są w systemach oświaty i szkolnictwa wyższego, ale także przez stowarzyszenia i organizacje branżowe, funkcjonujące na podstawie różnych przepisów. Niektóre z kwalifikacji nadawanych poza systemami oświaty i szkolnictwa wyższego odpowiadają wysokim standardom jakości, ale nie wszystkie.

Dla poszukujących pracy poza własnym krajem, jak i dla pracodawców zatrudniających obcokrajowców, możliwość bardziej obiektywnego porównania dyplomów wydawanych w różnych krajach jest sprawą kluczową. Polacy pracujący w innych krajach często są zatrudniani poniżej swojej wiedzy i umiejętności. Powodem jest to, że poza granicami naszego kraju nie bardzo wiadomo, jaki poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji przypisano kwalifikacji. Możliwość sprawdzenia poziomu kwalifikacji powinna sprawić np. to, że Polak pracujący np. w Irlandii będzie zarabiał tyle samo co Irlandczyk z takimi samymi kompetencjami.

Prace nad nowym systemem prowadzone były pod kierunkiem Ministra Edukacji Narodowej, który nadzorował i koordynował cały obszar zmian w systemie kwalifikacji.
Prace nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji w Polsce prowadzone były w stałej współpracy z partnerami społecznymi. Byli to przedstawiciele pracodawców, związków zawodowych, organizacji branżowych, organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych i naukowo-badawczych, firm szkoleniowych. Ich opinie miały istotny wpływ na kształt wielu rozwiązań w ZSK. 

Zintegrowany system kwalifikacji dotyczy tych, którzy chcą się uczyć i rozwijać przez całe życie, a także pokoleń, które dopiero przygotowują się do wejścia na rynek pracy. W zintegrowanym systemie większego znaczenia nabierają konkretne efekty uczenia się, czyli to, co wiemy, jakie umiejętności i kompetencje posiadamy oraz jak potrafimy je wykorzystać w życiu zawodowym i społecznym".

 

Organizator spotkania: Daniel Prokopik

SalaA

 

 

we wont1

Moda lat 50. i 60.

Zajęcia w pracowni fryzjerskiej to nie tylko nauka technik pracy z włosami, ale też ciekawe i zabawne tworzenie Total Look.

Uczennice klasy 3 ft zainspirowane modą i charakterystycznymi elementami uczesania typowymi dla stylu Pin-Up Girl przejrzały szafy swych babć i przygotowały się do zajęć. Typowe dla tego stylu sukienki w grochy, apaszki, trampki i charakterystyczne rulony „rollsy” określały ten styl. Zabawna lekcja została uwieczniona na pozowanych zdjęciach.

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!